بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  تفریحی ، گردشگری

  تفریحی ، گردشگری

  مشاهده به عنوان جدول فهرست
  نمایش در هر صفحه

  آبشار فردو

  ابشار فردو نام روستای فردو از کلمه فردوس به معنای بهشت گرفته شده و در 50 کیلومتری جنوب شهر قم و 15 کیلومتری جنوب شرقی کهک (نوفل لوشاتو) واقع است. آبشار زیبای این روستا که در دامنه های کوه «برف انبار» قرار دارد، از جلوه های زیبای طبیعت ناشناخته استان قم است. این روستا از جنوب غربی به کوه چال، از جنوب شرقی به کوه عبدالوهاب و از شرق به کوه سلطان سعید شاه محدود می شود.

  آبشار نوقاهان

  این آبشار در نزدیکی روستای قاهان از توابع بخش خلجستان (دستجرد) شهرستان قم قرار دارد. این آبشار از کوهستان های اطراف روستا سرچشمه می گیرد.

  دریاچه حوض مره

  این دریاچه آب شور در مجاورت دریاچه حوض سلطان و در شرق آن با فاصله نزدیکی قرار دارد و در بیشتر ماه های گرم سال کاملاً خشک است و به شوره زار تبدیل می شود. در جنوب این دریاچه، دریاچه بزرگتر دیگری در مواقع پرآبی تشکیل می شود که به نوبه خود دیدنی است.

  دریاچه سد نیزار

  دریاچه سد نیزار در جنوب استان قم و البته در حوزه استحفاظی استان مرکزی قرار دارد. این سد به منظور استفاده از آب های جاری لب شور موسوم به قمرود و به منظور تأمین آب شرب شهر قم در حوالی بخش نیزار شهرستان دلیجان احداث شده که احداث آن باعث به وجود آمدن دریاچه بسیار بزرگی در پشت سد شده است.

  دریاچه حوض سلطان

  دریاچه نمک حوض سلطان در ۴۰ کیلومتری شمال شهرستان قم و ۸۵ کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه خلیج فارس قرار دارد.

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب